What happened to Illuminandi? 2019 update

18 czerwca 2019

Dominik

Drodzy przyjaciele Illuminandi!

29 listopada 2013

Z początkiem nowego tygodnia mamy dla Was wiadomość, która na pewno niektórych z Was zaskoczy. Otóż członkiem zespołu przestał być Jan. Poniżej publikujemy jego oświadczenie:

„Drodzy przyjaciele Illuminandi!

Nie sądziłem, że kiedyś przyjdzie mi napisać te słowa, ale życie pisze najdziwniejsze scenariusze. Jesienią 2013 roku minęło piętnaście lat odkąd z Alkiem założyliśmy Illuminandi. Kiedy w 1998 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy na próbie u mnie w pokoju, przez głowę mi nie przeszło, że Illuminandi przetrwa taki szmat czasu, nagra i wyda płyty, teledysk, będzie podróżować po Europie… Przez te 15 lat oddawałem zespołowi ogromną większość swojego wolnego czasu i energii. Zespół, granie i tworzenie było dla mnie najważniejsze i wkładałem w nie całe swoje serce – bez reszty. Był to wspaniały czas – czas przyjaźni, dzielenia pasji, wspólnego wzrastania, poznawania niesamowitych ludzi, podróżowania, pokonywania trudności. Będzie on dla mnie zawsze źródłem ogromnej radości i dumy. Teraz jednak nadszedł dla mnie czas zmian – czas, aby skupić się na innych zainteresowaniach i wyzwaniach, których wcześniej nie byłem w stanie podjąć ze względu na ogromną ilość czasu, jaką pochłaniała moja działalność w zespole. Dlatego z ciężkim sercem informuję Was, że od listopada 2013 nie jestem już oficjalnie członkiem Illuminandi. Jest to decyzja przemyślana i podjęta w pełnym porozumieniu z zespołem. Oczywiście, że będzie brakować mi muzyki, ale na daną chwilę jest to cena, którą muszę zapłacić za swój rozwój osobisty i zawodowy. Za te wspólne 15 lat dziękuję przede wszystkim swoim towarzyszom broni, byłym i obecnym członkom Illuminandi – Alkowi, Toni, Patrycji, Olkowi, Szymonowi, Januszowi, Papirusowi, Krzyśkowi, Reginie, Tomkowi, Bulbie, Melonowi, Radkowi, Pawłowi, Kubie, Zawilcowi, Mariuszowi, Agacie, Orange’owi i Podłemu. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i towarzyszyli mi na mojej muzycznej drodze, jest Was zbyt wielu, żeby wymieniać. Pozdrawiam wszystkie zespoły, wszystkich organizatorów i przede wszystkich wspaniałych ludzi poznanych na koncertach, festiwalach, próbach, przy okazji organizowania koncertów, kręcenia teledysku… Być może dane będzie jeszcze nam się spotkać! Dziękuję raz jeszcze!

Pax
Jan Trębacz

Nasza współpraca z Jaśkiem na dzień dzisiejszy kończy się. Nie jest jednak powiedziane, że na zawsze. Jaśkowi dziękujemy za zaangażowanie w zespół i poświęcenie. Rozumiemy jego decyzję, choć będzie to dla nas wielka próba przetrwania. Jasiek był bowiem sercem zespołu i kołem napędzającym go. Mamy nadzieję, że w nowym składzie uda nam się tworzyć dalej i grać dla was koncerty. W związku z zaistniałą sytuacją stanowisko WOKALISTY i GITARZYSTY jest nieobsadzone. Jeśli jest ktoś kto to czyta lub kogo znacie, kto dysponuje dobrym wokalem, lub umiejętnością gry na gitarze, i co bardzo ważne CHCE spróbować swoich sił w ILLUMINANDI, serdecznie zapraszamy i czekamy na kontakt.

Zawilec

Dziękujemy!

27 listopada 2012

Zespół Illuminandi składa nieco spóźnione, ale szczere podziękowania dla nieocenionego Pana Leszka Chmiela za pomoc i transport na Brainstorm Festival w Holandii. Dziękujemy również Panu Jackowi Niwie i firmie TRANS CAR, firmie KOGRAKO, oraz firmie MAX POL za częściowe pokrycie kosztów dojazdu na festiwal.

Jan

Nowe fotki zespołu

24 października 2012

Podczas naszego pobytu w Czechach nasz dobry przyjaciel Grzesiu Furlaga pstryknął nam kilka fotek. Raport z mini-trasy w Czechach można obejrzeć u niego na blogu, a my tymczasem publikujemy pierwszą fotkę naszego nowego (no, prawie nowego – w sumie już stuknął nam rok) składu. Więcej fotek wkrótce.

Jan

Już po mini-trasie…

23 października 2012

Wczoraj wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu po naszej mini-trasie po Niemczech, Holandii i Belgii. Dziękujemy organizatorom, zespołom i słuchaczom. Poniżej kilka fotek z Niemieci Holandii.

Jan